کاشت مو به روش غیر جراحی (FIT)

در این روش گرافت ها به صورت تک تک با وسیله ای که قطر دهانه آن فقط یک میلیمتر می باشد از پشت سر یا بدن (Donor Area) برداشتـه شده و در ناحیه کم پشت یا طاس (Recipient Area) کاشته می شوند . در این روش بخیه زدن و بخیه کشیدن وجود نداشته و از تیغ و برش جراحی نیز خبری نیست. در روش F.I.T سوراخ های کوچکی در پشت سر بیمار ایجاد شده که این سوراخ ها پس از گذشت یک هفته خود به خود و بدون به جا گذاشتن اثر مهمی بهبود می یابند و نیاز به هیچ اقدام و مراقبتی بعد از عمل ندارد. همچنین در این روش خونریزی و احساس درد حین کار نیز بسیار جزئی و ناچیز می باشد.

از محاسن این روش کمک به بیمارانی است که بانک موی ضعیفی بر روی سر داشته و در عـوض روی بدن خود موهای زیادی را دارند و از معایب آن می توان به  طولانی بودن زمان عمل اشاره کرد که البته با فواصل استراحت و زمان های لازم بین مراحل مختلف کاشت، انجام این روش خسته کننده نخواهد بود.

در روش F.I.T مهمترین مسئله سالم بودن فولیکول ها در زمان برداشت مو و مستقیم کاشتن موهای سالم می باشد. از این رو با توجه به فرم موها و فولیکول ها در موقع برداشت، ممکن است تعدادی مو هدر رود، بنابراین روش F.I.T در همه بیماران قابل انجام نیست و حدوداً ۷۰% بیماران کاندید مناسب برای این روش می باشند.

شایان ذکر است در روش F.I.T نیاز به بستری شدن نمی باشد و ویزیت های مجدد بعد از پیوند مو به صورت سرپایی و به سهولت انجام می پذیرد.

کاشت مو در کلینیک دامون

دیگر روش های کاشت مو درمانگاه تخصصی پوست و مو دامون:

کاشت مو
کاشت مو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *