کاشت مو به روش جراحی (ّFUT)

در این روش با برش جراحی یک استریپ به ابعاد متناسب با شرایط بیمار و تعداد موهایی که به طور تخمینی برای پوشش دادن ناحیه طاسی مورد نیاز است، از ناحیه پشت سر برداشته شده و به زیر میکروسکوپ‌های مخصوص منتقل گردیده و به دقت به قطعات بسیار ریزی که حاوی فولیکول‌های (پیاز مو) یک تا سه تار موئی هستند، تقسیم می‌شوند. سپس این گرافت ها به ناحیه گیرنده منتقل گردیده و در سوراخ هایی که قبلاً به دقت در این ناحیه طراحی شده‌اند، قرار داده می‌شوند. همچنین پوست پشت سر با اندکی کشش به هم رسانده شده و بخیه می گردد. لازم بذکر است دوازده روز بعد از عمل پیوند، بخیه های پشت سر برداشته می شود.

یکی از مزایای کاشت موی طبیعی به روش F.U.T  این است که میزان آسیب به ریشه های مو به دلیل استفاده از میکروسکوپ نا چیز بوده و بیش از ۹۰ درصد موهای برداشت شده به صورت سالم پیوند زده می شود و همین نکته باعث برتری این روش در افرادی که میزان بانک محدودی دارند نسبت به روش  F.I.T می گردد. در این روش موهای ناحیه پشت سر و کنار سر آسیب ندیده و بقیه پوست جهت برداشت در مراحل آتی سالم باقی می ماند. از دیگر مزایای روش F.U.T می توان به سرعت عمل کاشت و در نتیجه کاهش زمان لازم جهت انجام کاشت اشاره نمود.

همچنین در برخی موارد از مزایای روشF.U.T ذکر می گردد که نیاز به کوتاه کردن موهای پشت سر نمی باشد و امکان کاشت با موهای بلند نیز وجود دارد. لیکن درمانگاه تخصصی پوست و مو دامون به دلیل جلوگیری از خطر عفونت و حفظ شرایط استریل هنگام کار توصیه می نماید حتماً موها تراشیده شوند

کاشت مو

دیگر روش های کاشت مو درمانگاه تخصصی پوست و مو دامون:

کاشت مو
کاشت مو در کلینیک دامون
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *